top of page

Suluboya İllüstrasyon AtölyesiNational Gallery | London

Suluboya İllüstrasyon Atölyesi, 4 saat süren günlük bir çalışmadır. Çalışmanın ilk yarısında katılımcılara suluboya türlerini ve yardımcı malzemeleri tanıtıyorum. Ardından birlikte temel suluboya tekniklerini çalışıyoruz. İkinci yarıda ise kendi çizdiğimiz illüstrasyonlara, ilk yarıda öğrendiğimiz bu teknikleri uyguluyoruz.

Çalışmanın sonunda her katılımcı; atölyede kullandığımız malzeme listesine, açıklamalı suluboya teknikleri çizelgesine ve kendi yaptığı suluboya illüstrasyona sahip oluyor. İsteyen katılımcılarla illüstrasyonları kartpostal ve kitap ayracı olarak tasarlıyoruz, isteyenler illüstrasyonlarını çerçeveletip asmak ya da hediye etmek üzere hazırlıyorlar.

Atölye çalışmasını düzenlememin amacı, suluboya illüstrasyon alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler için bir başlangıç noktası oluşturmak ve atölye ortamında üretmeyi deneyimlemelerini sağlamak.

Nisan 2017'den beri düzenli olarak yürüttüğüm atölye çalışmalarımla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz, atölye fotoğraflarını inceleyebilir, hello@belkisaksu.com adresine e-posta gönderebilir ya da sitenin contact kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page